تعمیر مبل در محل

تعمیر مبلمان و وسایل چوبی در خانه و محل کار شما

به دلیل افزایش درخواست مشتریان عزیز مبنی بر تعمیر مبلمان و وسایل چوبی در خانه و محل کار، مبل چی تصمیم گرفت تا تیمی خبره و کاربلد را به انجام تعمیرات در محل اختصاص دهد . بسیاری از مشتریان تمایل دارند تا مبلمانشان در خانه  یا محل کارشان  تعمیر شود تا  ریسک صدمه به مبلمان را هنگام جا به جایی به صفر برسانند و تعمیر مبلشان در مدت زمان کمتری انجام شود . همچنین دیگر نیازی نیست تا چند روزی مبلمان یا میزی  که در خانه شان جز وسایل پرکاربرد و اساسی  به حساب می آید را نداشته باشند بنابراین مبل چی برای پاسخ به نیاز مشتریان، تعمیر مبل در محل را با تضمین کیفیت بالای کار به خدمات خود اضافه کرد و در هر یک از موارد به شما آموزش تعمیر می دهد .در ادامه  برای شما توضیح خواهیم داد تا انجام چه نوع خدمات و تعمیراتی در محل امکان پذیر می باشد زیرا اگر تعمیرات اساسی، زمانبر، پر سر و صدا و نیاز به استفاده از موادی باشد که استنشاق اعضای خانواده را دشوار کند می بایست مبلمان به کارگاه انتقال پیدا کند.  

1 - شکستگی پایه پلاستیکی  مبل راحتی : 

چنانچه پایه مبل راحتی شما دچار شکستگی شده است ما می توانیم آن را در محل تعمیر کنیم . در این مورد پایه مبل شما از مبل جدا شده و پایه جدید نصب می شود .برای انجام این کار به دلر و پیچ نیاز است و اگر در منزل این وسایل را دارید می توانید خودتان هم اقدام به تعمیر مبل کنید . نکته انجام این کار این است که شما می بایست پایه جدید را به صورت استاندارد تهیه کنید و هنگام سفارش پایه جدید در نظر بگیرید که از نظر سایز و ارتفاع با پایه قبلی یکسان باشد  تا نشیمن مبل از حالت استاندارد خارج نشود . همچنین هنگام پیچ کردن پایه جدید به قید مبل باید محل بستن پیچ را با دقت بررسی کرد تا در آینه دچار مشکل نشود بعنوان نمونه نباید پایه را روی گره چوب روسی پیچ کرد زیر باعث شکستگی چوب می شود .

تعمیر پایه مبل

 

شکستگی پایه چوبی مبل راحتی :

این نوع شکستگی پایه مبل راحتی ، معمولا" بر اثر کشیدگی مبل روی سطح زمین و یا نشستن یکباره و نادرست رخ میدهد . اگر پایه مبل شما دچار ترک شده است می بایست داخل آن را با چسب چوب پر کرده و سپس پیچ دستی بست و تا جای ممکن آن را سفت کرد ، بعد از چند ساعت خواهید دید که  ترک پایه از بین رفته است . اکنون باید همرنگی آن تهیه شود و روی قسمت آسیب دیده مالیده شود . 

شکستگی پایه چوبی

 

لق شدن قید صندلی ناهار خوری :

معمولا" تمامی لق شدگی های مصنوعات چوبی به وسیله پیچ دستی و چسب چوب درست می شود اما این روند چند نکته اساسی دارد که در اینجا به صورت خلاصه مطرح  می کنیم . نکته اول : قسمت لق شده را کاملا " باز کنیم و اجازه دهیم تسمه ها و قیدهای لق آزادانه حرکت کنند این امر باعث می شود چسب به طور کامل به تمامی قسمت ها نفوذ کند . نکته دوم : پس از آغشته کردن  قسمت های آسیب دیده با چسب چوب ، نوبت پیچ دستی بستن است و باید دقت کرد که تکیه گاه صندلی زاویه پیدا نکند .

 نکته آخر اینکه در صورت امکان پس از بستن پیچ دستی قسمت های نبشی خور را با پیچ مهار کنیم و به چسب چوب بسنده نکنیم . در حین این مراحل دقت کنید که روی پارچه مبل چسب چوب ریخته نشود .

 

رویه کوبی قسمت هایی از مبل که نیاز به شکافتن ندارد :

قسمت هایی مثل کف صندلی و یا تکیه گاه صندلی که رویه کوبی آن به صورت کیسه ای انجام می شود و رویه کوبی آسانی دارد را نیز می توان در محل انجام داد . همچنین پارگی متقال و یا باز شدن منکنه ها را نیز می توان به سادگی در محل انجام داد . 

 

همرنگی قسمت های آسیب دیده و زدگی های چوب :

برای این مورد کافی است تا پس از  بازدید مبل شما همرنگی آن ساخته شود و با گوش پاک کن روی قسمت های زخمی چوب مبل کشید نکته این کار آنجایی است که زدگی چوب عمیق است و همرنگی نمی تواند به تنهایی این زدگی را پر کرد در نتیجه می بایست ابتدا با بتونه فوری قسمت گود شده را پر کرد و پس از خشک شدن آن ، همرنگی را روی بتونه به آرامی کشید .

 

چسباندن نوار ثرمه های باز شده :

کافی است با چسب حرارتی قسمت های جدا شده را بچسبانید و توجه کنید که حتما قبل از این عمل بایستی چسب های قبلی را از نوار جدا کنید که برای این کار می توان از تینر فوری استفاده کرد و با یک قلمو بسیار باریک آغشته به تینر به آرامی روی نوار بکشید سپس به آرامی نوار را بلند کنید.  برخی اوقات نیز می توان با گرمای سشوار این کار را انجام داد اما ما توصیه  نمی کنیم .

نوارنوارثرمهنوار ثرمه

  تغییر نوار ثرمه :

اگر شما هم از نوارهای حاشیه پارچه مبل خسته شده اید می توانید این نوار ها را عوض کنید و نوارهای با رنگ متنوع را انتخاب کنید . این کار را می توانید خودتان در منزل نیز انجام دهید کافی است از قلمو و تینر و چسب حرارتی استفاده کنید و نوار های قبلی را کنده و نوار های جدید را با دقت و آرامش نصب کنید . توجه کنید که در آخر چسب های اضافی را با دقت از لبه نوار ها جدا کنید .

تغییر نوار ثرمه

 

برداشتن تاج های رزینی از روی مبل :

تنها مشتریانی می توانند این سرویس را درخواست کنند که از مبل هایی از جنس رزین یا فایبر گلاس استفاده می کنند . در این گونه مبل ها قسمت های منبتی به وسیله پیچ به کلاف مبل متصل شده اند و ما می توانیم این قسمت ها را از مبل جدا کنیم . باید توجه کرد که برای جدا کردن تاج رزینی ممکن است نیاز به شکافتن قسمت هایی از مبل باشد که در آخر این قسمت ها رویه کوبی می شوند .

برداشتن تاج رزینی

به طور کلی تمامی موارد تعمیر که به ابزار و وسایل کارگاهی نیازی نداشته باشد و همچنین ایجاد آلودگی نکند و برای سلامتی مضر نباشد  در این دسته قرار می گیرند .

 

 

 

میرعظیمی :
1 0
سلام . وقتتون بخیر صندلی های میز نهارخوری ما باگوچکترین حرکت به عقب می افتند آیا امکان اصلاح وجود دارد ؟
مدیریت : پاسخ
1 3
سلام خیر مشکل نجاری داره
عامره :
0 0
سلام وقت بخیر من مبل استیل اتریشی ۹نفره با چوب راش دارم فقط میخوام پارچه قسمت نشیمن مبل عوض کنم و دسته هاش یه کم رنگ هاش کنده شده اینها رو در منزل هم انجام میدید؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام برای تعویض پارچه نشیمن مبل اتریشی باید به کارگاه تعمیر مبل منتقل بشه.
:
0 0
سلام مبل رزین هم تعمیر میکنید
مدیریت : پاسخ
0 0
درود بستگی به مدل مبل داره. لطفا تصویر مبل را در واتس اپ ارسال بفرماییید
سلام سه تا از ... :
0 0
نظر شما چیست ؟
:
1 0
سلام.اگر فوم و پارچه صندلی میزناهارخوری تعویض شود.هزینش چقدر میشه.؟۵تا صندلی .
:
0 1
نظر شما چیست ؟
نام شما :
10 / 10
از 1 کاربر